.



Кожна людина відпочиває і відновлює сили по-різному, але кількість прихильників активного туризму зростає. Після проходження маршрутів різної складності, підйомів на вершини гір чи сплавляння по річках покращується витривалість організму, людям стає легше виконувати повсякденну рутинну роботу. Після помірних навантажень на свіжому повітрі нормалізується функціональність серцево-судинної та дихальної систем, кисень ефективніше використовується тканинами організму, зміцнюються та ростуть м’язи. Подолання перешкод, протистояння труднощам та стихії сприяє покращенню психологічного стану. Існує багато різновидів активного туризму. Поява сучасного туристичного спорядження та інноваційного одягу дозволяє займатися активним відпочинком у будь-яку пору року.


Яким повинен бути одяг для туризму та активного відпочинку?


Щоб успішно подолати маршрут з усіма його особливостями, погодними та кліматичними умовами, турист має бути відповідно екіпірований. Одяг для подорожей повинен бути міцним, надійним, зручним і водонепроникним. Щоб користувачам було комфортно, речі роблять легкими й негабаритними. Основна вимога – можливість використання в холод, спеку, дощ та сніг.

Туристичний одяг включає декілька шарів:

  • нижній – білизну, термобілизну, шкарпетки й термошкарпетки, футболки;
  • середній – сорочки, светри, світшоти, худі, штани;
  • верхній – куртки, шапки, рукавички та шарфи.

Кожен шар має певні особливості, але найбільше вимог до верхнього, тому найбільше ціняться речі, створені з застосуванням нових технологій. Наприклад, куртки для гірського туризму, які забезпечують захист в екстремальних умовах, пошиті з особливих мембранних тканин. Ці інноваційні розробки забезпечують одягу практичність, міцність та водонепроникність.

Спеціалісти ділять туристичний одяг на дві категорії: ходова й бівуачна. Хоч цей поділ досить умовний, але різниця між ними є. Предмети ходової категорії – це одяг і взуття, призначені для тривалого руху туриста по маршруту. Вони повинні мати зручний крій, який полегшує рух. Для пошиття ходового туристичного одягу використовують матеріали, що мають високі захисні властивості та можуть успішно протистояти несприятливим факторам зовнішнього середовища.

Бівуачний одяг, який включає ще й спальники, призначений для використання в польовому таборі. Бівуачні речі повинні забезпечувати комфортний стан туриста в умовах ночівлі та відпочинку. До крою такого одягу вимог менше, а більше до наповнення й зовнішнього шару.

Серед ходового та бівуачного одягу окремо виділяють вузькоспеціальні групи екіпіровки – штормовий верхній одяг, утеплювальний одяг, термобілизну тощо. Ми не будемо аналізувати все, це досить широкий захват, зосередимося на одному сегменті й спробуємо дати відповідь на те, якими повинні бути куртки для туризму й активного відпочинку, щоб надійно захистити людину в різних погодних умовах. Ідеальні куртки мають відповідати вимогам ходового й бівуачного одягу, адже в них туристи ходять та відпочивають.


Мембранні куртки для туризму


Мембранні куртки від Schwarzwolf – туристичний магазин в Києві


Мембранні куртки – це поки що один з найкращих варіантів туристичного спорядження. Не всі можуть візуально відрізнити такі речі, але коли ви володієте повною інформацією про властивості цього одягу, то у вас не виникає питань щодо ціни. Моделі, при створенні яких були використані інноваційні матеріали, мають вищу ціну, ніж звичайні куртки зі синтетичним наповнювачем для утеплення.

Щоб зрозуміти всі переваги мембранного одягу, почнемо з основ. Головна відмінність мембранних курток в порівнянні зі звичайними теплими чи демісезонними моделями в тому, що виробники використовують додатковий технологічний шар (мембрану). Мембранна плівка не дозволяє намокати під час дощу, але й не парить, тому що пропускає пар від тіла назовні.


Мембрана: особливості матеріалу


Мембранна тканина – це матеріал, в структурі якого міститься спеціальна плівка. Полімерну тонку (приблизно 0,01 мм) плівку, що має особливу структуру, називають мембраною. Геніальність цього шедеврального матеріалу полягає в тому, що мембрана має мікроскопічні отвори, які менші, ніж краплина води, але більші за молекулу водяної пари. Тобто, воду цей матеріал не пропускає, а водяна пара проходить вільно.

Мембранна плівка самостійно не використовується, бо є досить делікатним матеріалом, який легко пошкодити, тому виробники приклеюють її до тканини. Плівку наносять на виворітну сторону, де вона забезпечує захист від вологи. Варто відзначити, що цей матеріал гарантує найвищий ступінь водонепроникності.

Існує три типи мембран:

  • мікропористі – не пропускають воду, але випускають пару;
  • мембрани з гідрофільних матеріалів, що працюють за принципом дифузії – пара виводиться назовні на молекулярному рівні з більш вологого середовища в сухе;
  • комбіновані – поєднують в собі мікропористе та гідрофільне покриття.

Залежно від кількості шарів мембрани бувають двошарові, 2,5 та тришарові. Шар англійською – layer, тому користуємося скороченими назвами – 2L, 2,5L, 3L.

.


Двошарова мембранна тканина – це базовий матеріал, по суті тканина з мембраною, яка нанесена на задню поверхню. Найчастіше використовується в одязі з підкладкою або сітчастою ізоляцією, що захищає мембрану зсередини. Куртка 2L – це, зазвичай, міський одяг для щоденного носіння, який одягають в дощову погоду. Мембранна тканина робить речі довговічними й міцними, але для турпоходів краще брати тришаровий варіант.

Різновид 2,5L – це двошарова мембранна тканина з додатковим ламінуванням внутрішньої сторони куртки. Тонка захисна плівка на мембрані на внутрішній стороні одягу надає виробу додаткової міцності. Куртка 2,5L найменш об’ємна, але не така зносостійка, як 3L, та й дешевша, ніж тришаровий варіант. Рекомендують одягати на футболки чи світшоти з рукавами, щоб внутрішня сторона мембрани 2,5L не лишала неприємних тактильних відчуттів.

3L – складна тришарова технологія передбачає використання мембранної тканини 2L з додатковим шаром, зв’язаним з внутрішньою частиною мембрани. Матеріал застосовується для пошиття курток, що носяться в екстремальних умовах. Куртка 3L може похвалитися стійкістю до вологи та вітру, високою проникністю повітря. Такі моделі дуже цінують туристи, але вони коштують дорожче. Тришарові мембранні тканини застосовують найвідоміші виробники туристичного екіпірування.


Переваги мембранних тканин


.


Мембранні тканини – це композиційні матеріали, в яких поєднуються зовнішня тканина, мембрана і захисний шар. Мембрану виготовляють з тефлону (політетрафторетилену PTFE) або поліуретану. Залежно від властивостей полімеру мембрани діляться на плівки з порами та без. Пори такі малі, що в 1 кв. см їх може бути до півтора мільйона.

Водовідштовхувальний захист тканини в парі з мембраною роблять матеріал ідеальним для пошиття куртки. Поліуретанові мембрани не мають пор, волога від потовиділення виходить внаслідок дифузії, яка відбувається завдяки градієнту вологості.

У мембранній куртці туристам не варто боятися ні дощу, ні вітру. Краплі води будуть стікати з неї, а пориви холодного повітря істотно не вплинуть на температуру під одягом. При цьому волога, що утворюється під час руху тіла, буде виходити й не створить дискомфорту, адже мембранний одяг дихає.


Мембранні тканини забезпечують:

  • водонепроникність – волога не проникає крізь мембрану;
  • вітронепроникність – плівка не пропускає холодний повітряний потік;
  • паропроникність – піт проникає назовні й не накопичується під одягом.

Мембранний одяг купують для походів в гори, риболовлі, полювання та інших видів активного відпочинку на природі. Він дозволить комфортно займатися активними видами спорту.


Мембранні куртки: водостійкість


Екстремальні умови потребують неординарних рішень, тому виробники найчастіше використовують тришарову мембрану, яка забезпечує ідеальні захисні функції. При виборі туристичних курток вигідним варіантом стануть вироби з тканини 3L. Тільки ця технологія може забезпечити оптимальні показники водостійкості та паропроникності.



Цифри, які потрібно шукати при виборі куртки, подають в описі моделі або на ярличку. Вологостійкість та повітропроникність вказують через слеш, наприклад, – 10000/5000 або 10000/20000. Вимірюються ці показники в лабораторних умовах.

Водопроникність – це той максимальний водяний тиск, який здатна стримувати мембрана залишаючись сухою. Цей показник вимірюється в міліметрах водяного стовпа. Розрахунок за американською системою вимірювання – в міліметрах на квадратний дюйм.

Водонепроникними вважаються мембрани з показниками від 10000 мм водяного стовпа. Жіночі й чоловічі куртки для туризму, пошиті з таких матеріалів, легко витримують перебування під дощем. Для екстремальних умов рекомендують мембранні вироби з водостійкістю від 20000 мм і вище. Водонепроникність виробу посилюють проклеєні шви та водонепроникні блискавки на кишенях та застібці.


Паропроникність мембранних курток


Жіночі куртки від Schwarzwolf для туризму


Друга важлива цифра в описі туристичної куртки – паропроникність. Цей показник розраховують, вимірюючи, скільки пройде водяної пари через площу 1 кв. м тканини за 24 години. Якщо на моделі, яку ви вибираєте, вказана паропроникність менше, ніж 3000 г/кв.м/24 год, рекомендуємо такі речі купувати для прогулянок по місту.

Базовими вважаються туристичні куртки з показниками 3 500-5000 г/кв.м/24 год. Вони забезпечать комфорт за умови, що ви не будете активно рухатися і тобто сильно пітніти. Часто такий захист вказують виробники софтшелів.

Мембрани з показниками 10000 г/кв.м/24 год і вище ідеально підходять для туристичних походів і бівуачних зупинок для перепочинку чи ночівлі. Такі моделі забезпечать комфорт навіть при гарній зливі в Карпатах.

При виборі туристичного одягу рекомендуємо звертати увагу на виробника. На жаль, не всі виробники мембранних курток дотримуються високих стандартів, то ж краще купувати речі серйозних брендів, для яких важлива репутація. Це надійні й зносостійкі куртки від Gore-tex, Schwarzwolf, Salewa, Marmot та інших. Бюджетні бренди можуть завищувати можливості виробу, змінюючи методику вимірювань. Можливо, ви заплатите менше, але при цьому постраждає ваш комфорт та захист від негоди.


Жіночі й чоловічі куртки для туризму від Schwarzwolf


Жіноча куртка софтшелл для туризму


Бренд Schwarzwolf (Чехія) працює на ринку товарів для активного відпочинку та туризму з 1999 року. Ми пропонуємо туристичні мембранні куртки, які відрізняються високою функціональністю та європейською якістю виготовлення.

В інтернет-магазині Schwarzwolf завжди можна замовити куртки жіночі для туризму без утеплювача. Гарний приклад таких моделей – легкі куртки Bonete від Schwarzwolf, які залишать вас сухими за будь-якої зливи. Вони пошиті з водонепроникних і дихаючих високотехнологічних матеріалів – нейлону 100% з мембранним покриттям. Мембранна тканина має високий показник водонепроникності – 30 000 мм водяного стовпа. Ніякі зливи в такій куртці нестрашні, її водонепроникність посилюють проклеєні шви та водонепроникні блискавки.

Паропроникність моделі – 6 500 г/кв. м/24 год. Мембрана добре відводить водяну пару. Куртка розрахована на фізичну активність. Для безпеки пересування в темряві модель має світловідбивальні елементи. Куртка дуже легка, займає зовсім мало місця в рюкзаку.

Якщо пані бажають теплішого екіпірування, звертаємо вашу увагу на куртки жіночі куртки софтшелл. В них ви точно не змерзнете, софтшелл – тришаровий матеріал з мембраною і флісом. Від води вас захистить мембрана, а від холоду фліс. Структурно софтшелл має такий вигляд:

  • зовнішній шар – поліестер з відсотком спандекса, що забезпечує захист від вітру й дощу;
  • середній шар – мембранна плівка, яка відповідаю за водостійкість та повітропроникність;
  • третій шар – приємний на дотик фліс, що, наче м’яким пледом, обгортає тіло всередині куртки.

Теплі куртки мають високий показник водонепроникності – 20 000 мм водяного стовпа. Паропроникність – 3 500 г/кв.м/24 год моделі розрахована на фізичну активність середньої інтенсивності.


Шварцвольф: зимові куртки чоловічі для туризму


Чоловіча мембранна куртка для туризму – софтшелл




Чоловіки, що серйозно займаються туризмом, приділяють більшу увагу не дизайну моделей, а їх практичності й зручності. Вони можуть не пам’ятати колір куртки, в якій пережили зливу в горах, але відчуття сухості й тепла в ній не забудуть. Тому виробники, коли проєктують пошиття зимових курток для туризму, призначених для сильної статі, враховують такі чинники:


  • використання технологій та інновацій, які гарантують оптимальний захист;
  • вільний крій, що не сковує рухи;
  • наявність кишень з надійними застібками;
  • якісне утеплення;
  • капюшон для захисту голови.

Оптимальний варіант для туризму та щоденних прогулянок за будь-якої погоди – куртки софтшелл від Schwarzwolf. Тришарова тканина включає: поліестер з відсотком спандекса, дихаючу мембрану і теплий шар флісу, який виконує функцію обігріву.

Чоловіча куртка з показником водонепроникності 20 000 мм водяного стовпа надійно захистить від опадів. Паропроникність моделі 3 500 г/кв.м/24 год дозволить відвести вологу. Спітнівши, ви будете залишатися сухим. Куртка обладнана знімним капюшоном, який можна регулювати однією рукою. Модель не сковує рухи, бо має в складі спандекс.


Догляд за мембранними куртками


.


Ми детально розповіли про технологію мембранних тканин, тому шановних читачів не здивує той факт, що такі матеріали потребують особливого догляду. Прання потрібне, щоб видалити забруднення та освіжити, очистити пори мембрани для кращої паропроникності.

Виробники не рекомендують використовувати для прання звичайні пральні порошки, бо вони можуть забити пори. Не дозволені для застосування хлор та інші засоби для виведення плям – вони руйнують пористу структуру мембран. Після такого догляду куртка не буде водонепроникною.

Для прання мембранних тканин застосовують тільки рідкі спеціальні засоби. Вибирайте гелі, що містять неіоногенні й аніонні поверхнево-активні речовини (ПАР), які ефективно видаляють забруднення при низьких температурах. Засоби повинні діяти в воді будь-якої жорсткості, тому в їх складі мають бути комплексоутворювачі, що зв'язують іони жорсткості (наприклад, лимонна кислота або цитрати.

Прати мембранні куртки можна руками та в пральній машині, вибравши програму з легким віджимом та з температурою води не вище 40°С. Як варіант – можна вимкнути функцію віджиму взагалі й застосувати 2 циклу полоскання. Викручування і віджим у пральній машині погано впливають на композиційні матеріали. Для сушіння вироби з мембрани розвішують вертикально, краще на вішак. Вибирайте пластиковий вішак, а не дерев’яний. Сушити треба якомога далі від гарячої батареї та прямих сонячних променів.

Прасувати мембранну куртку варто тільки в разі крайньої потреби. Робити це потрібно дуже обережно, встановивши на прасці низьку температуру. Між праскою та мембранною тканиною обов’язково кладуть рушник або щільну тканину. Відпарювати такі куртки не можна.


Де купити якісні мембранні куртки?


Щоб замовити туристичні куртки з мембранної тканини, які пройшли перевірку часом, мають гарну репутацію й сертифікати якості, зайдіть на наш сайт. Досвідчені консультанти інтернет-магазину Schwarzwolf допоможуть вибрати потрібний товар і підкажуть, як замовити зручну й вигідну для вас оплату та доставку.

Про наш асортимент, зокрема про туристичне спорядження Шварцвольф, можна почитати в нашому блозі.
Телефонуйте, Schwarzwolf ніколи не підводить!